Szacuje się, że do Polski dotarło już ponad 2,4 miliona uchodźców wojennych z Ukrainy – głównie kobiet i dzieci. W swoich krajach te Panie bardzo często zajmowały się biznesem, piastowały wysokie stanowiska, miały własne firmy. Dzisiaj są zmuszone zaczynać wszystko od nowa, czasem na stanowiskach i w pracy poniżej swoich kompetencji. Kancelaria Wódkieiwcz & Sosnowski proponuje bezpłatne konsultacje prawne i gospodarcze z zakresu zakładania lub przenoszenia firmy z Ukrainy do Polski. – Otrzymujemy sygnały, że pomoc prawna jest coraz częściej potrzebna osobom z Ukrainy. Są one gotowe do kontynuowania swojej dotychczasowej działalności gospodarczej w Polsce, ale jednocześnie czasem nie wiedzą jak to zrobić. Pytają np. o możliwość realizacji swoich dotychczasowych usług, co zgodnie z prawem wiąże się z koniecznością założenia firmy lub prowadzeniem nierejestrowanej działalności gospodarczej. Jesteśmy gotowi do niesienia pomocy i udzielania informacji. To nasza społeczna odpowiedzialność biznesu – mówi mec. Marek Jarosiewicz, wspólnik w kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski.

Wojna za naszą wschodnią granicą to nie tylko problemy polskich przedsiębiorców, ale także, a może przede wszystkim, problemy gospodarcze Ukraińców. Wielu z nich z powodu wojny zmuszonych było do zawieszenia działalności swoich firm w Ukrainie i ucieczki np. do Polski. Z pomocą takim osobom wyszła Kancelaria Wódkiewicz-Sosnowski.

– Osoby przybywające do nas z Ukrainy będą w pewnym momencie musiały się z czegoś utrzymywać i będą chciały kontynuować swoją działalność w Polsce. Chcemy takim osobom pomóc stawiać pierwsze kroki w biznesie w naszym kraju – mówi mecenas Marek Jarosiewicz. – Jesteśmy kancelarią, która specjalizuje się w sprawach gospodarczych i w bieżącej pomocy przedsiębiorcom. Mamy wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Przeanalizujemy indywidualnie każdą działalność, ustalimy w jakiej formie prawnej miałaby być wykonywana i poszukają optymalnych rozwiązań prawno-podatkowych dopasowanych do potrzeb i możliwości danej osoby. Wyobrażamy sobie, że wśród uchodźców są osoby, które posiadały własne firmy i być może uda się w jakiś sposób przenieść ich działalność do Polski – dodaje ekspert.

Z Kancelarią Wódkiewicz & Sosnowski można kontaktować się telefonicznie lub poprzez media społecznościowe. Wówczas umawiane będą wizyty indywidualne.