Jak wybrać sposoby prowadzenia i rozliczania działalności gospodarczej w Polskim Ładzie 2.0? O tym będzie mowa już 1 września podczas kolejnego szkolenia dla Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, które poprowadzi mecenas Marek Jarosiewicz. Szkolenie odbędzie się na platformie edukacyjnej PFP o godzinie 13:30 – udział w nim jest absolutnie bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

– Wyborem, przed którym staje każdy przedsiębiorca jest wybór odpowiedniej formy prawnej dla prowadzonej przez niego firmy. Wybór ten rodzi zasadnicze skutki w zakresie organizacji jego przedsiębiorstwa, obciążeń podatkowych i ZUS związanych z prowadzoną działalnością, a także w zakresie odpowiedzialności majątkiem prywatnym za zobowiązania związane z prowadzeniem działalności. Z tego względu decyzja co do formy prowadzenia działalności gospodarczej, w tym także – co do ewentualnej zmiany takiej formy – w każdym wypadku powinna być dokładnie przemyślana i poprzedzona analizą możliwych konsekwencji – mówi mecenas Marek Jarosiewicz.

 

– Z perspektywy czynnego zawodowo adwokata, obsługującego stale wielu przedsiębiorców, dostrzegam również, że wątpliwości w omawianym zakresie towarzyszą przedsiębiorcom szczególnie często w ostatnich tygodniach, w związku ze zmianami, jakie przyniósł Polski Ład, a następnie jego nowelizacja tytułowana Polskim Ładem 2.0. Tym bardziej zatem obecnie warto, by każdy prowadzący działalność, miał wiedzę co do tego, z czym wiąże się wybrana przez niego forma prawna tej działalności – dodaje mec. Jarosiewicz.

 

CZEGO SIĘ DOWIESZ I NAUCZYSZ?

 

  • W jaki sposób wybór formy działalności wpływa na prowadzenie działalności gospodarczej?
  • Jakie kwestie brać pod uwagę, dokonując wyboru formy działalności gospodarczej?
  • Jakie są najważniejsze aspekty związane z najpopularniejszymi formami prowadzenia działalności gospodarczej?
  • Do jakich działalności mogą pasować poszczególne formy?

 

Rejestracja i zapis na szkolenie WYŁĄCZNIE poprzez stronę: https://szkolenia.pfp.com.pl/…/formy…/345/520