Specjaliści kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski zaczynają współpracę z Polską Fundacją Przedsiębiorczości! Już 6 września odbędzie się pierwsze szkolenie live, które poprowadzi mecenas Marek Jarosiewicz. Szkolenie dostępne będzie w formule internetowej i udział w nim może wziąć każdy przedsiębiorca po wcześniejszej rejestracji. Szkolenia są bezpłatne. – Cieszymy się, że jako kancelaria możemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z przedsiębiorcami współpracującymi z Polską Fundacją Przedsiębiorczości. Zaproszenie do projektu nowej platformy szkoleniowej jest dla nas dowodem na to, że tak szanowana instytucja jak PFP zauważyła nasze zaangażowanie w pomaganie i informowanie przedsiębiorców na temat bieżących zmian. To będzie pracowity wrzesień, bo poza szkoleniem online nagrywaliśmy również e-learning dla przedsiębiorców – mówi mec. Marek Jarosiewicz. Poza współpracą z Polską Fundacją Przedsiębiorczości, we wrześniu w planach jest również spotkanie z księgowymi zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Księgowych Polskich w Szczecinie.

Na co zwracać uwagę zawierając umowę” – to tytuł szkolenia i warsztatu, które odbędzie się 6 września o godzinie 10:00 na platformie online Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Rejestracja na wydarzenie jeszcze trwa. Jest ono bezpłatne. Szczegóły możecie znaleźć na stronie:

https://szkolenia.pfp.com.pl/

Polska Fundacja Przedsiębiorczości jesienią poszerza zakres panelistów oraz ekspertów przygotowujących szkolenia. Do grona ekspertów PFP dołącza jedna z najbardziej doświadczonych szczecińskich kancelarii: Wódkiewicz & Sosnowski. Szkolenie prowadzić będzie mec. Marek Jarosiewicz.

– W praktyce zawodowej adwokata bardzo często spotykam się z przedsiębiorcami mającymi problem natury prawnej wynikający z tego, że zawarła ona umowę, nie poprzedzając tego dokładną analizują statusu prawnego swego kontrahenta lub treści samej umowy. W konsekwencji, zdarza się np., że przedsiębiorcy zawierają umowy z osobami, które nie mają umocowania do działania w imieniu drugiej strony, czy też nie przywiązując dostatecznie dużej wagi do tego czy treść umowy w szczegółowy sposób oddaje ustalenia stron – tłumaczy mec. Marek Jarosiewicz. – Nierzadko też umowy  dokonywane są w niewłaściwej formie. Wszystko to może rzutować na ważność i skuteczność umowy, a w każdym razie – powodować szereg problemów w przyszłości. Celem szkolenia jest zwrócenie uwagi na kwestie, które zawsze należy zbadać przed zawarciem umowy, a także przedstawienie kilku podstawowych wskazówek technicznych dotyczących formułowania umów. Wiedza ta może pozwolić uniknąć wielu kłopotów w przyszłość – dodaje ekspert.